Hostia 2018

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

Prednášajúci

Martina "Melian" Šedová Wimmerová
Jedna z iniciátorov myšlienky spraviť si vlastný festival, člen OZ Spoločenstvo Tolkiena, dlhoročná scifistka, fantasistka a literárny nadšenec. Na SlavCone pracuje od jeho úplného začiatku a prešla si rôznymi pozíciami. Momentálne zastáva pozíciu zástupca hlavného organizátora.
Michal "Fealiath" Gendiar
Prekladateľ, zakladateľ portálu Slovenská Tolkien wikia, žonglér-samouk, fanúšik Batmana a amatérsky autor poézie a prózy. Tolkienovi sa venuje už viac ako dekádu, v priebehu posledných rokov intenzívne aj z hľadiska literárno-vedného. Zatiaľ najväčší úspech zožal s prednáškami Inšpiračné zdroje J.R.R. Tolkiena, Krídla balrogov a cyklom prednášok Kto je kto (u Tolkiena). Na SlavCone najnovšie pomáha s organizáciou fantasy časti fantasy & hororovej línie.
Veronika "Rony" Balvircakova
Hrdá Bystrohlavčanka, šperkárka z planéty Zem, nadšená pre všetko DIY a handmade.
Michal "Engeor" Laurinec
Ahoj, čo by som tak o sebe povedal... Hmm, tí, ktorí ma už poznajú, alebo mali česť navštíviť moje prednášky, vedia, že som už takpovediac súčasťou inventára Slavconu a svoje úsilie venujem predovšetkým prednáškam, foteniu, ale samozrejme nepohrdnem ani zaujímavou diskusiou, RPG alebo Larpom. Ak netrávim svoje voľné chvíľky vyššie spomínanými činnosťami, pracujem ako učiteľ na plný úväzok a venujem sa dejepisu a sociálnym vedám. Od roku 2018 som rozšíril svoje angažovanie v Slavcone aj o organizačnú sféru takže ma môžete zastihnúť v sekcii História, ako aj Sci-fi, kde som taký malý pomocný škriatok.
Elendilka
<p>Vesel&aacute; slečna, &scaron;ialen&aacute; ved&aacute;torka, čarodejnica a scifistka.&nbsp;SlavCony nav&scaron;tevuje od sam&eacute;ho začiatku a p&yacute;&scaron;i sa t&yacute;m, že nevynechala ani jeden. V roku 2011 sa pridala do organizačn&eacute;ho t&iacute;mu so svojou vlastnou l&iacute;niou Underground, v ktorej sa stret&aacute;va v&scaron;etko popkult&uacute;rne, subkult&uacute;rne a zauj&iacute;mav&eacute;, čo na con patr&iacute;, no dovtedy nemalo vlastn&eacute; miesto. Od ročn&iacute;ka 2012 v&scaron;ak využila SlavCon pre svoj doteraz najv&auml;č&scaron;&iacute; diabolsk&yacute; pl&aacute;n - V&iacute;kend na Rokforte. Experiment&aacute;lna l&iacute;nia, ktor&aacute; združuje v&scaron;etk&yacute;ch potter&aacute;kov, si z&iacute;skala nejedn&eacute;ho n&aacute;v&scaron;tevn&iacute;ka.
Denis "Eruner" Ivančík
Pokojný človek čo sa zaujíma o fantasy, kreatívnu tvobu, vývoj hier a JavaScript.
Víkend na Rokforte
Najmladšia programová línia SlavConu, ktorá združuje všetkých potterákov. Umožňuje fanúšikom Harryho Pottera preniesť sa počas SlavConu medzi hradby Rokfortu a robí to zábavno-edukačným spôsobom.
Peter "Peco" Becza
Nadšenec pre bojové umenia, Tolkienista.
Martin Hinca
<p>Martin je zakladateľom IT firmy Fabled Code. Ku bezpečnosti informačn&yacute;ch technol&oacute;gi&iacute; prv&yacute;kr&aacute;t privoňal pred&nbsp;p&auml;tn&aacute;stimi rokmi v Laborat&oacute;riu pre Bezpečnosť a Aplikovan&uacute; Kryptografiu&nbsp;(LaBAK), a&nbsp;odvtedy tento kon&iacute;ček prer&aacute;stol do profesie. Tento rok v&nbsp;spolupr&aacute;ci s bezpečnostn&yacute;m expertom z&nbsp;PricewatershouseCoopers pripravil kr&aacute;tke &scaron;kolenie s&nbsp;cieľom naučiť ľud&iacute; z&aacute;klady &quot;digit&aacute;lnej sebaobrany&quot;.</p>
Lucia "Lucy" Chvaštulová
Študentka porovnávacej religionistiky na Univerzite Komenského. Závislák na Harry Potterovi a Simpsonovcoch. Milujem seriály, filmy, knihy a pečenie. Osobný staffák Elendilky. Od roku 2013 sa snažím prispieť svojou výpomocou do Víkendu na Rokforte ako sa dá a od roku 2018 som aj spoluorganizátor sekcie VNR a Underground.
Janina "Anorwen" Jankovičová
Vyštudovaná psychologička s diagnózou "úniky z reality" a doživotným postihnutím Tolkienom. Šije kostýmy, vyšíva, tká, jazdí na koni, číta fantastiku.  Na SlavCone bude tento rok porotcom v kostýmovej a výtvarnej súťaži.
Ewka Bednárová
Normálne nenormálna alebo nenormálne normálna sympoška , ktorá v roku 2018 sa postará o hororovú líniu. Milovníčka kníh, hororu, patológie, psychiatrie a podobných sránd. Fanúšik Burtona. V reálnom živote ekonómicky správca a umelecká maskérka ;) :D
Michal "Shade" Grečner
<p>Je pri SlavCone od jeho počiatkov a pre&scaron;iel si v&scaron;etky &uacute;lohy od behania hore dolu s technikou, cez&nbsp;sedenie na registračke po komunik&aacute;ciu so sponzormi. Dlh&eacute; roky sa staral o Hern&uacute; l&iacute;niu a dva roky zast&aacute;val &uacute;lohu Hlavn&eacute;ho koordin&aacute;tora.
Petra "Li" Jankovičová
<p>Divn&yacute; energick&yacute; človiečik, m&aacute;m na starosti z&aacute;bavn&eacute;, akčn&eacute; a in&scaron;piruj&uacute;ce workshopy, v ktor&yacute;ch sa n&aacute;jde, d&uacute;fam, každ&yacute;.&nbsp;Venujem sa Slacklinu, fitness, poi, larpom, poledancu, tancu&nbsp;...a mnoho ďaľ&scaron;&iacute;m.</p>
Magdaléna "Meg" Grossmannová
Na SlavCone ste ju mohli stretnúť či už ako okostýmovanú návštevníčku, prednášajúcu, promotérku v herni od iHRYsko ale aj vidieť vystupovať vo večernom programe. Tentokrát sa postará o to, aby na všetko na SlavConových pódiách bezproblémov šlapalo.  Kontakt: stage@slavcon.sk