Hostia 2019

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

Local Heroes

Michal Domonkos
moderátor, herec a dabingový režisér
Keď Draco Malfoy, hobit Sam alebo zebra Marty prehovoria po slovensky, počujete jeho hlas. Ak sa Vám pozdáva ako herci nadabovali Avatara, Veľkého Gatsbyho, Titanic, Narniu či WarCraft – aj to má na svedomí on. Predstavujeme Vám človeka, ktorého prínos (nielen) pre slovenský dabing je omnoho väčší ako sa Vám zdá. Na SlavCon príde porozprávať o svete dabingu a aké je to pracovať na veľkých zahraničných kasových trhákoch. Dámy a páni, Michal Domonkos!
Františka Vrbenská
spisovateľka a knihovníčka
Františka Vrbenská “Veľká Dáma“ fandomu je neoddeliteľnou súčasnou českých a slovenských festivalov. Jej láska ku knihám, ale aj povolanie knihovníčky ju priviedlo na literárnu dráhu a odvtedy na nej ostala. Je držiteľkou ceny Karla Čapka "Mlok" za celoživotnú zásluhu o fantastiku a bez nej a jej prednášok, ktoré sa venujú nielen fantastike, ale aj historí si už žiadny festival hádam nie je možné ani len predstaviť.
Peter "Zahartof" Kolesík
odborný konzultant
Budúcnosť nebude ružová ...ale rozhodne menej ako je humor nášho pravidelného hosťa Peta Kolesíka aka Zahartofa, s ktorým sa pozrieme nielen na planétu Arrakis, zvanú tiež Duna... Už to bude viac ako 11 rokov, čo prednáša na rôznych conoch, podujatiach, show, ale i na školách, ba dokonca ani Univerzita tretieho veku nie je preňho neznámy pojem. Vyštudovaného historika baví hlavne Warhammer 40 000, japonská animovaná kinematografia, čierny humor a, samozrejme, rôzne zaujímavé historické témy. Popri tom sa snaží i venovať písaniu krátkych poviedok alebo grafike.
Barbora Šedová
doktorandka a výskumná pracovníčka
Barbora je doktorandka v pracovnej skupine Ekonomický Rast a Ľudský Rozvoj pre Mercator Research Institute on Global Commons and Climate Change (MCC).  V rámci jej výskumu sa venuje hlavne vplyvom zmien klímy na migráciu ľudí a nerovnosť.
Pavel Soukup
filmový režisér
Je mladý a talentovaný režiser. Z filmovej tvorby je známy študentským filmom Třída smrti a Žrouti, ale najznámejší film z jeho tvorby je film Lesapán, ktorý budete môcť vzhliadnuť i u nás na festivale.
Tibor Pusch
hrnčiar, "slovenský viking"
Tibor, známy tiež ako Slovenský Viking, sa venuje umeleckému hrnčiarstvu. Svoju lásku ku keramike zdedil po rodičoch, ktorí sa tiež venovali hrnčiarstvu a viedli ho k výrobe keramiky odmalička.
Petr Novak, Dr. med. univ., PhD
výskumný pracovník
Dr. Novák sa venuje výskumu Alzheimerovej choroby a iných neurodegeneratívnych ochorení na úrovni základného i klinického výskumu. Stredobodom jeho záujmu sú imunoterapie a interakcie imunitného systému mozgu a neuropatologických javov; okrem nich sa zaujíma o vplyv stresu na funkciu mozgu, o neuropsychológiu či matematickú analýzu tkanív.
Valentína Sedileková
študentka, spisovateľka
Valentína Sedileková je 18ročnou študentkou LEAF Academy v Bratislave. Miluje písanie kníh, venuje sa súčasnému svetovému dianiu, zaujíma ju politika, história, spoločenské otázky, a pracuje na projekte Chuť žiť o poruchách príjmu potravy.
Jakub "Toren" Neumann
youtuber
Jsem fanoušek filmů, seriálů, knížek, komiksů, her, japonské kultury a zkrátka geek každým coulem.
Lívia Hlavačková
lekárka, spisovateľka
Autorka fantasy a lekárka v klinickom výskume liekov. Na conoch je známa najmä (občas trochu morbídnymi) prednáškami s medicínskou tématikou.
Mark E. Pocha
spisovateľ
Neblaho známy autor literárnych krvákov, nositeľ medzinárodnej ceny Encouragement Award a Charles Manson domácej umeleckej scény. Vo svojich exaltovaných vystúpeniach spája formát prednášky o horore s voľnou zábavou a happeningom. Na Slavcon príde besedovať o knižnej novinke ONI (Vyd. Carcosa, marec 2019). A možno bude aj ľudská stonožka...
Peter Pavlík
strihač trailerov
Pracuje vo filmovom – televíznom priemysle ako strihač trailerov v televízii Markíza. Jeho prácu je možné vidieť aj v rôznych kampaniach, napríklad trailer k filmu Červený kapitán.