Hostia

V tejto sekcii nájdete potvrdených účinkujúcich na SlavCone.

Local Heroes

Spisovateľ
Juraj Červenák (1974) je slovenský spisovateľ fantasy a historických príbehov. Napísal vyše tri desiatky románov, najmä z čias starých Slovanov (Černokňažník, Bohatier, Bivoj) a protitureckých vojen (Dobrodružstvá kapitána Báthoryho). V knižnej sérii Kapitán Stein a notár Barbarič vystaval tradičnú detektívku v historických kulisách. Získal viacero žánrových ocenení a jeho knihy pravidelne vychádzajú v slovenčine a češtine, publikoval aj v poľštine, ruštine či angličtine.
Tvorca vizuálnych efektov
Vladimír Valovič je skúsený senior compositor, vfx supervízor a vfx mentor, ktorý pracoval na známych hollywoodskych filmoch ako Guardians of the Galaxy 1 a 2, Star Trek Beyond, Justice League, Star Wars: Rise of Skywalker, Detective Pikachu a oveľa viac. Získal Oscara za prácu na Gravity, či ocenenie BAFTA za Harry Potter a Dary Smrti II.
Ilustrátor
Michal Ivan je známy ilustrátor a dizajnér. Od roku 2003 pôsobí v hernom priemysle, spolupracoval na množstve projektov pre firmy ako Riot Games, Blizzard, alebo Ubisoft. Vo voľnom čase robí ilustrácie pre stolové hry, knihy a komiksy.
Spisovateľ
Autora knižnej série 'Bratstvo krve' fanúšikom postapo, scifi či fantasy svetov netreba predstavovať. František Kotleta je známy pseudonym českého autora, ktorého bestsellery sa vyznačujú originálnymi hláškami a absenciou nudy. Dokáže rovnako napínavo písať o bojoch medzi upírmi a mimozemšťanmi, ako o futuristickom svete či mytológii.
Spisovateľka
Česká autorka fantasy, a výherkyňa mnohých literárnych súťaží. Kristýna Sněgoňová zbiera ocenenia takmer všade kde sa jej poviedky či novely publikujú. Kristýna je súťaživý typ, ktorý obľubuje hry - doskovky alebo staršie PC hry, a vie sa rýchlo stotožniť s publikom. 
Lekárka, spisovateľka
Autorka fantasy a lekárka v klinickom výskume liekov. Na conoch je známa najmä (občas trochu morbídnymi) prednáškami s medicínskou tématikou.
Spisovateľka a knihovníčka
Františka Vrbenská - “Veľká Dáma“ fandomu - je neoddeliteľnou súčasťou českých a slovenských festivalov. Jej láska ku knihám, ale aj povolanie knihovníčky ju priviedli na literárnu dráhu a odvtedy na nej ostala. Je držiteľkou ceny Karla Čapka "Mlok" za celoživotnú zásluhu o fantastiku. Bez nej a jej prednášok, ktoré sa venujú nielen fantastike, ale aj histórii, si už žiadny festival hádam nie je možné ani len predstaviť.
Prvý oficiálny tím muklovského metlobalu na Slovensku, ktorý zhodou náhod vznikol práve na SlavCone.
redaktor
Martin “Roger“ Králik patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti slovenskej fantastickej scény. Od vzniku prvého slovenského sci-fi časopisu, ktorý spoluzakladal, po charitatívnu antológiu ukrajinskej tvorby Fantastická Ukrajina, počas ktorých spoluprácoval na prvom slovenskom podcaste o fantastike Rádio Fantastika, prvá antológia poľskej fantastiky v našom jazyku Železný generál a séria antológií pre vydavateľstvo Artis Omnis Farby strachu, Dotyky budúcnosti a Čas hrdinov. V roku 2002 pod názvom Raketa spoluzakladal aj dnešnú Martinus Cenu Fantázie. Vlastní vydavateľstvo Rogerbooks, kde vydáva elektronický časopis Jupiter.
strihač trailerov, režisér, filmový publicista
Pracuje vo filmovom – televíznom priemysle ako strihač trailerov v televízii Markíza. Jeho prácu je okrem televízie možné vidieť aj v rôznych kinokampaniach alebo v oceňovanom dokumente Králové videa. Pozerá, čo mu príde pod ruku (od nemých filmov až po súčasné trháky) a číta filmovú a odbornú literatúru. So svojimi znalosťami v oblasti filmu sa delí v podobe rôznych článkov na stránke Kinema.sk. Do povedomia ľudí sa dostal vďaka filmovým kvízom, ktoré organizuje najčastejšie v Bratislave, ale aj mimo nej. Od roku 2021 pôsobí aj ako režisér nezávislých filmov (napr. 7829 km Wu-chanu, OUCA-(NE)SKUTOčNí PRíBECH)
tanečnica, lektorka, choreografka
Tanečnica, lektorka, choreografka a zakladateľka Bhumika Dance School pochádzajúca z Bratislavy. Brušnému tancu sa venuje od roku 2006 odkedy sa zúčastnila rôznych väčších či menších kultúrnych podujatí na Slovensku. Zažiarila na pódiách v rôznych kútoch Európy, ale napríklad aj v Las Vegas, v Izreali, či v Indii. Okrem účinkovania má Denise bohaté skúsenosti aj s výukou pravidelných kurzov či workshopov tribal fusion belly dance, indian fusion belly dance a FCBD Style, ktoré vedie vo svojej tanečnej škole Bhumika Dance School, rovnako ako na rôznych podujatiach a festivaloch u nás aj v zahraničí.
vedomostný kvíz
Kvízy ktoré otestujú vaše vedomosti.
Podcast
Počarované je slovenský podcast o Harrym Potterovi, ktorý pripravujú celoživotné potteráčky Aniš, Elen a Lucy. Raz do týždňa sa sústredia na jednu z kapitol kníh o Harrym Potterovi, ktorú majú práve rozčítanú, a raz do mesiaca spolu rozoberajú nejakú aktuálnu tému, ktorou svet Harryho Pottera žije, alebo sa vracajú k niečomu o čom vám chcú povedať.
Hobby umelec, DIY, Crafts
Celeby sa okrem cosplayu venuje aj vytváraniu menších či väčších výrobkov z anime, mangy, filmov, seriálov a fandomu všeobecne. Pracuje hlavne s látkovými materiálmi ako je flys, plsť, bavlna, ale občas vyrobí aj čosi z plastu či kovu.

Prednášajúci

Jedna z iniciátorov myšlienky spraviť si vlastný festival, člen OZ Spoločenstvo Tolkiena, dlhoročná scifistka, fantasistka a literárny nadšenec. Na SlavCone pracuje od jeho úplného začiatku a prešla si rôznymi pozíciami. Momentálne zastáva pozíciu zástupca hlavného organizátora.
Člen serveru scifi.sk, fanúšik fantastiky a predovšetkým science fiction žánru, knižný, filmový a seriálový recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie a mnohých projektov scifi.sk, teoretik žánru.
Odborný konzultant
Fanúšik fantasy a sci-fi. Od malička bola moja vysnívaná práca programátor. Svoj prvý počítačový program som napísal ako 12 ročný. Študoval som na fakulte matematiky fyziky a informatiky - strojové učenie a umelú inteligenciu a počas školy som mal prsty v rôznych AI projektoch. Po škole som pracoval ako Machine Learning Developer/Engineer a momentálne pracujem ako odborný konzultant.
Učitel
Ahoj, čo by som tak o sebe povedal... Hmm, tí, ktorí ma už poznajú, alebo mali česť navštíviť moje prednášky, vedia, že som už takpovediac súčasťou inventára Slavconu a svoje úsilie venujem predovšetkým prednáškam, foteniu, ale samozrejme nepohrdnem ani zaujímavou diskusiou, RPG alebo Larpom. Ak netrávim svoje voľné chvíľky vyššie spomínanými činnosťami, pracujem ako učiteľ na plný úväzok a venujem sa dejepisu a sociálnym vedám.

Od roku 2018 som rozšíril svoje angažovanie v Slavcone aj o organizačnú sféru takže ma môžete zastihnúť v sekcii História, ako aj Sci-fi, kde som taký malý pomocný škriatok.
spisovateľ, tlmočník
Tonie prednáša už skoro 15 rokov. Začalo sa to snahou naučiť sa rečniť kvôli škole a verejnému vystupovaniu, ktorému sa človek nevyhne. Tonie prednáša veľa o Japonsku a tvorivých činnostiach pre potreby cosplayu. Svoj záujem o psychológiu využíva hlavne pri písaní príbehov.
Informatik
Zanietený fanúšik stolných hier, scifi, fantasy a piva, ktorý sa už veľa dlhých rokov poflakuje po festivaloch a Dungeon pube. Ma neustále potrebu rozprávať o Pánovi prsteňov a rôznych starých obskúrnych somarinách, na ktoré práve narazil.
Archeológ
Archeológ s geografickým zameraním predovšetkým na východ Slovenska. Záber
jeho práce pokrýva obdobie od mladšej doby kamennej až po obdobie neskorého stredoveku.
Špecializuje sa však predovšetkým na dobu bronzovú. Aktívne popularizuje archeológiu na viacerých
frontoch. Na sociálnych sieťach spravuje stránku Kultúrne dedičstvo východného Slovenska, v rámci
archeoskanzenu v Nižnej Myšli organizuje historické festivaly a so svojou skupinou reenactorov
rekonštruuje život v dobe bronzovej.
Zanietená tolkienistka, milovník ohňa a príbehov. V reálnom svete rovnako zanietený organizátor, ktorý rád vytvára a spája zaujímavé veci.
Stavbyvedoucí
Dlouholetý propagátor fenoménů Star Trek a Sherlock Holmes. Na kontě má několik povídek i divadelních z obou fenoménů, organizátorskou činnost na poli Con, stejně jako v poslední době dodabování českého znění Deep space nine s původními dabéry. V běžném životě se živí jako Stavbyvedoucí a v poslední době se věnuje převážně dokončení projektu renovace, své škodovky.
Trojsten je občianske združenie, ktoré na Slovensku organizuje aktivity v matematike, fyzike a informatike pre študentov základných a stredných škôl. Občianske združenie bolo založené v roku 1994, avšak história samotných korešpondenčných seminárov siaha až do 80. rokov. Tradícia korešpondenčných seminárov siaha v regióne strednej Európy až do roku 1894, kedy bol v Maďarsku založený matematický časopis pre stredoškolákov s príkladmi KöMaL, ktorého riešiteľmi boli budúci nositelia Nobelových cien.

V súčasnosti máme každoročne stovky riešiteľov, ktorí po ukončení strednej školy pokračujú štúdiom a prácou v exaktnom smere, ktorému sa venovali práve v našich seminároch. Mnohí z nich študujú na najlepších svetových univerzitách a dosahujú úspechy vo vede, alebo pracujú v prestížnych organizáciách po celom svete.

Časť našich aktivít, súťaže Náboj sa nám podarilo úspešne expandovať za hranice Slovenska do ďalších trinástich krajín a v súčastnosti sa ich zúčastňuje každý rok niekoľko tisíc účastníkov. Organizujeme medzinárodnú programátorskú súťaž IPSC a spoluorganizujeme medzinárodný matematický seminár iKS.
Autorka vedeckej fantastiky, vyštudovaná molekulárna biologička, teraz pracovníčka hvezdárne a planetária, ľaváčka s oboma rukami pravými, milovníčka čítania, literárna diabetička (neznáša "sladké" knihy), wikipédistka, príležitostná recenzentka a výtvarníčka.
skupina historického šermu
Skupina historického šermu URSUS spája ľudí so záujmom o historický šerm, ohňovú show aj dobovú hudbu. Tvoríme vystúpenia pre verejnosť aj firemné akcie, organizujeme historické podujatia, zúčastňujeme sa na dobových festivaloch a mestských slávnostiach. Pravidelne vystupujeme na Slovensku aj v zahraničí.
geek pub
GEEK BAR pre nadšencov scifi, fantasy, steampunku, komixov, anime, popkultúry a hier.
Editorka, sociální pracovnice
Literární fantastice se věnuje více než 20 let, a to jak teoreticky, tak vlastní literární tvorbou. V minulosti se účastnila řady literárních soutěží a některé oceněné práce vydala časopisecky či knižně. Je spoluzakladatelkou Nakladatelství Fortna a v knižních projektech Real prediction a Lehké fantazijno se zhostila role editorky.
Oheň a tanec v podaní žonglujúcich Divokých žienok, ktoré tento rok predstavia ohňovú show s názvom Time is running out.
Web developer, Game designer
LARPový nadšenec a designér. V rámci Event Horizon som zodpovedný za hernú časť Kráľovstva Vína a vypomáham pri viacerých ďalších akciach.
metlobalistka
Metlobalistka, Triafačka a Odrážačka, ale nikdy nie Stíhačka. Predsedkyňa bratislavského metlobalového tímu Pressbug Phantoms. Metlobal hrala v 6 rôznych tímoch v 5 krajinách...
Autor a vývojár spoločenských hier Nero Games. Vyvíjam, dizajnujem a prezentujem vlastné hry od roku 2009.
predajňa a vydavateľstvo spoločenských hier
Ludopolis je e-shop, kamenná predajňa a vydavateľstvo spoločenských hier. Na Slavcone sa Ludopolis prezentuje hlavne ako vydavateľstvo spoločenských hier. Okrem prinášania licenčných titulov zo zahraničia ako napríklad hra Hanamikoji sa snažia vydávať aj originálne slovenské stolové hry od domácich autorov a ilustrátorov. Taktiež sa snažia vyrábať svoje hry v čo najväčšej miere u slovenských výrobcov. Medzi originálne slovneské hry patria aktuálne: Lingolanida, Pickit Draky a detská Čoko Battle.
spisovateľ
Volám sa Lukáš Polák a milujem horor. Rád ho píšem a ešte radšej ho čítam a pozerám. Moje meno nájdeš podpísané pod poviedkami v rôznych zbierkach od vydavateľstiev Hydra či Príbeh, som autorom knihy Kriaky a tento rok mi vyjde druhý román Pahltné. Zároveň sa rád šprtám v horore na mojich sociálnych sieťach či na stránke scifi.sk a prednášam o ňom na Conoch. Horor je jednoducho súčasťou mojej osobnosti.
spisovateľ
Anton Stiffel je slovenský sci-fi autor venujúci sa hlavne poviedkovej tvorbe. Detstvo a väčšiu časť života prežil v Nižnej na malebnej Orave. Dlhé roky pôsobil ako redaktor SF časopisu Fantázia, kde sa venoval recenziám kníh a filmov, novinkám na angloamerickom knižnom trhu, vedecko-technickým rubrikám, fandomovej publicistike a i.
spoločenské hry
iHrysko nám ako každý rok prináša herňu spoločenských hier všetkých druhov. Vyberte si hru, nájdite priamo na festivale spoluhráčov a ak nepoznáte pravidlá, nevadí - vždy je nablízku niekto, kto poradí.
spisovateľ
Vášnivý turista, milovník hradov a rodného Gemera. Po večeroch fotograf nočnej oblohy a obdivovateľ nekonečnosti vesmíru. V marci roku 2002 som omylom prepol televíziu na ČT1 a život sa mi už navždy zmenil. Od tohto dňa sa stal Star Trek mojou súčasťou a začal som sa venovať hraniu startrekových hier, stavaniu modelov a hltať všetko čo so star trekom súvisí.
spisovateľ
Profesijne doktor (nie Who, ale fyziky), voľnočasovo redaktor scifi.sk a blázon do hocičoho japonského. Keď ide o mangu a anime, ústa sa mu nevedia zastaviť. Medzi jeho najobľúbenejšie aktivity patria JRPGčka, gastroturistika s jeho drahou, hláškovanie Dana Dreva a kradnutie anime otázok babám z Kosakombajnu na Fantasy kvízoch v Dungeone.
jevištní osvětlovač
Zarostlý jak trpaslík ( a vysoký jakbysmet), trochu snílek, strašný žvanil a nadšenec do fiktivních světů.
vydavateľstvo
Vydavateľstvo Príbeh vzniklo zo zoskupenia nadšencov pre literatúru, zameraného prevažne na fantastické žánre. Začínali sme budovať svoju komunitu prostredníctvom blogov a nakoniec náš projekt prerástol až do plnohodnotného vydavateľstva. Naším zámerom je vydávať kvalitné knihy od domácich autorov, hľadať nové talenty a dostať na pulty kníhkupectiev príbehy, ktoré by inak čitatelia nemali šancu spoznať.
spisovateľ
Peter Jelínek je fanúšik steampunku a ranných pulpových dobrodružných a fantastických diel, čo ako autor pretavil do viktoriánskych dobrodružstiev o detektívovi Norrovi, v ktorom vzdáva poctu Sherlockovi Holmesovi a Jamesovi Bondovi. Okrem zatiaľ troch kníh z Norrovho sveta napísal prepracovanú alternatívnu históriu Le Sabotage, v ktorom Francúzske cisárstvo prežilo do 20. storočia. Často navštevuje rôzne cony a stretnutia fanúšikov fantastiky a pop kultúry, kde ho ľahko môžete spoznať podľa dobových kostýmov a cosplayov.
Víkend na Rokforte vznikol na SlavCone v roku 2012. Združuje všetkých Potterákov a umožňuje fanúšikom Harryho Pottera preniesť sa počas SlavConu medzi hradby Rokfortu.
.
Cez deň doktorandka medicínskej fyziky a po večeroch lektorka tanečnej školy B-Swing. Každodenné cestovanie vlakom si kráti neustálym háčkovaním alebo pletením. Inak Potterhead so záľubou v outdoorových športoch.
Brian je komiksový kreslič a ilustrátor s nesmiernou záľubou v rituálnom ušpinení sa tušom a farbami. Fascinujú ho mytológia, legendy a povesti, z ktorých často čerpá pri svojej tvorbe. Jeho obálky môžete vidieť na mnohých slovenských knihách a ilustráciami prispel do slovenských aj zahraničných publikácií či hier.
Je fanúšikom fantasy, scifi, venuje sa bojovým umeniam, hraje počítačové aj spoločenské hry a číta. Na festivale má na starosti koordináciu programu.
Nekonecno.sk začalo v roku 2016 ako internetový obchod pre fanúšikov popkultúry, komiksov a mangy. Počas pandémie sme otvorili prvú kamennú predajňu v Eurovei v Bratislave a pomaly ale isto sa rozrastáme, aj vďaka skvelému tímu :) Zameriavame sa na popkultúru - komiksy, mangu, figúrky aj merch. Nájdete u nás najväčší výber anglickej, českej aj slovenskej mangy aj komiksov a určite sa potešíte aj širokému výberu z figúriek FunkoPOP!
Sme herný klub, ktorý funguje v Bratislave už viac nez 8rokov . Nie sme len predajňa, ale aj klub kde si môžete prísť zahrať rôzne hry .
U nás nájdete Scifi /Gothic /Fantazy /LotR a taktiež aj Historické hry ( 2 svetová .. Renesancia či starovek )
Náš klub nie je len o hraní, ale aj o modelárskom Hobby kde radi naučíme nováčikov namaľovať modely alebo zlepšiť techniku maľovania..
ilustrátorka
Simona je ilustrátorka pracujúca v médiu digitálnej maľby. Medzi najvýraznejšie témy v jej tvorbe patrí horor, mytológia a fantasy, silne inšpirované D&D a inými stolnými RPGs. Profesionálne sa venuje ilustrácii herných modulov, kariet či maľbe charakterov.
Venuje sa digitálnemu/tradičnému kresleniu a 2D animácii.
Fanúšik sci-fi a fantasy a nadšený záujemca o nové technológie, ktorý sa vždy snaží porovnávať to fiktívne so skutočným. Napriek úplne odlišnému pracovnému zameraniu dlhoročný účastník festivalu a prednášajúci od roku 2014.
Študuje grafický dizajn na ŠUP Josefa Vydru. Má rada pestré farby, ktoré je jednoduchšie dosiahnut digitálne. K jej záľubám patrí fantasy a nadprirodzeno.
Podnikateľ, vedec
Fanúšik Sci-Fi, Fantasy, RPG aj LARPov. V civilnom živote vyštudovaný doktor biochémie. Z primárneho výkumu sa neskôr presunul k aplikovanému a venoval sa monitoringu klinických skúšaní. Nazbierané skúseosti zužitkoval pri založení vlastnej firmy, ktorá sa špecializuje na realizáciu klinických štúdií pre medzinárodné farmaceutické firmy v oblasti Diabetológie a Porúch metabolizmu. Na vedu nikdy nezanevrel a venuje sa s nadšením jej popularizácii.
Nedávno som oslávila 20 narodeniny, ale vo svete fandomu sa pohybujem už dáky čas. Slavconu sa už účastným viac ako 5 rokov a skorej som súčasť staff inventára, ale rada prispejem aj do programu.
Animátor
Tomáš je 3D animátor zameraný na technológie Motion Capture. Jeho animácie môžete vidieť vo videohrách ale aj vo filmoch. Pracoval pre herné štúdiá ako 2K alebo Rockstar a od roku 2017 robí vo VFX štúdiu Wētā FX.
Šéfredaktorka a knižná editorka
Eva Piarová je spolušéfredaktorka portálov Multiverzum a Fantasy knihy a knižná editorka, ktorá spolupracuje s vydavateľstvami Albatros Media Slovakia, Slovart, Ikar, Artis Omnis a ďalšími. V roku 2021 spoluzakladala a spoluorganizovala prvý číro komiksový festival na Slovensku s názvom Panel. Aktívne sa venuje vzdelávaniu v oblasti tvorivého písania, popularizovaniu komiksového média prostredníctvom prednášok a recenzií a verí, že v knižnici nikdy nemôže byť priveľa fantastiky.
Výtvarník
Komiksový výtvarník, ilustrátor a pedagóg. Absolvent Ateliéru voľnej grafiky a ilustrácie VŠVU v Bratislave. Podieľal sa na komiksových projektoch (Zlatý Zub, Nežný komiks, Všetky tie svety, krátke komiksy pre časopis Slniečko). Spolupracoval s klientmi ako sú EJ Publishing, O2 Slovakia, Sme či bRak. Je spoluzakladateľom občianskeho združenia Pomimo, cez ktoré vedie komiksové workshopy a prednášky v slovenských inštitúciách a na festivaloch (galéria Artotéka, Brak festival, Like festival, Comics Salón, Žilinský literárny festival a iné). Od roku 2018 vyučuje praktické predmety na Škole umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave.
porotca lit. súťaže
Tradične mávame v porote niekoho z vlaňajších porotcov a tento rok bola voľba pomerne jasná. Parafínovi trvalo celé tri sekundy kým odpísal, že to pravdaže berie. A tak ho tu máte v plnej kráse! Bláznivá trojkombinácia sa v jeho osobe stáva realitou: nadšený a zanietený geológ, v zamestnaní ťažko pohodový ajťák, čo sa – čuduj sa svete - venuje brašnárstvu. Vo Fandome je aktívny už určite viac než jednu dekádu. Veľa číta. Veľmi veľa. A od minulého roka, kedy porotcoval, toho prečítal ešte viac. Ale ako stále tvrdí, písať nevie. Jeho obľúbené žánre sú sci-fi a dobrodružná literatúra. Ale nepohrdne ani fantasy, či inými žánrami, ak sú fakt dobré. Chová Dandy, kocúra a slimáky.
Herný dizajnér
Lead game designer v Pixel Federation, učiteľ na VŠMU, bývalý organizátor komorných LARPov a jeden z (takmer) súrodeneckeho dua tvorcov multinárodného fenoménu Gangy Prešporku.
Znáte ten pocit, kdy se chcete schovat před celým světem? Žuchnout do peřin s knihou v ruce a zavřít lidem dveře před nosem? Pracuji s lidmi, kteří jsou mou nekonečnou inspirací, ale i zhoubou. Proto zavírám dveře často a utíkám do jiných světů. Někdy se ztrácím v písečné Duně a okolí Pásma, procházím se po Pemberley nebo poslouchám housle z 221B. Jindy cestuji Modrou budkou mezi Adleraanem a Downton abbey. Mám ráda klasiku, a stejně tak ráda objevuji nová místa.
Textová RPG stránka
Online textová RPG hra inšpirovaná čarodejníckym svetom Harryho Pottera.
Tanečná skupina nadšených tanečníc a fanúšičiek fantastiky, pôsobiaca v rámci Bhumika Dance School v Bratislave. Venujeme sa štýlu Tribal Fusion, ktorý spája tradičné s moderným. Prvky folklórnych tancov Blízkeho Východu, severnej Afriky a Indie sa v osviežujúcom kokteile miešajú s prvkami hip hopu, poppinu alebo vougue. Tribal Fusion je tanec kontrastov, kde pomalé hadie pohyby striedajú rýchle a výrazné svalové izolácie.
Botanička
Botanička, ktorá sa rada delí o fascinujúce poznatky zo sveta rastlín nielen so študentami. Venuje sa historickému šermu, miluje Tolkienov svet a občas napíše aj niečo vlastné.
tanečná skupina
Tanečná skupina venujúca sa tanečnému štýlu Fat Chance Belly Dance® Style (alebo skrátene FCBD®). Tento silný zemitý skupinový tanec vznikol ako spojenie krásy etnických tancov severnej Afriky, ohnivého Flamenca a ornamentálnych indických tancov. Hrdý postoj tanečníc, bohato zdobené kostýmy hrajúce farbami, zvuk čineliek, strhujúca hudba, zaujímavé tanečné prvky a formácie spolu vytvárajú okúzľujúce predstavenie.
FCBD®Style je oslavou skupinovej spolupráce, vzájomnej podpory, sily a kreativity tanečníc a tanečníkov, ktorí pri každom stretnutí dokážu spolu vytvoriť vždy nové improvizované predstavenie.
ilustrátor, grafik, pedagóg
Absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Pedagogicky pôsobí na Škole dizajnu a VŠVU v Bratislave. Na UCM v Trnave študuje natívne vizuálne nástroje v digitálnych hrách. Venuje sa aj autorskej tvorbe, hlavne ilustrácii, tvorbe komiksov, kresbe a klasickým grafickým technikám. Skúsenosti má aj s filmovou tvorbou. Zúčastnil sa na niekoľkých samostatných aj skupinových výstavách na Slovensku aj v zahraničí a dostal viacero ocenení. Je autorom ilustrácii niekoľkých kníh a komiksov, v roku 2019 vydal autorskú knihu Kamaráti zo steny. Niekoľko rokov spolupracoval na komiksovej sérii Móric – príbeh grófa M. Beňovského. Je spoluzakladateľom a aktívnym členom občianskeho združenia POMIMO a komiksovej konferencie Panel.
game designer, prokrastinačný wargamer, akademický rybár
Počas 11 rokov práce ako Gamedesigner v Pixelfederation som nielen získal ucelenejší pohľad na tvorbu zábavy, ale aj precestoval kus sveta, zúčastnil sa najväčších GD konferencií a spoznal ludí s odlišným pohľadom na svet. Taktiež som sa stal pedagógom na VŠMU. Navyše som nečakane zúžitkoval dlhoročné skúsenosti z organizácie Larpov (Osobne Kakavo, Gangy Prešporku, Erronis, Archa,...), hrania spoločenských hier, wargamingu (WH40K, Hordes), Pen&Paper RPG (DnD, Whitewolf, Cyberpunk), ktore som nahromadil za posledných 20 rokov nenápadného Nerdenia.
šéfredaktor
Vladimír Hebert je spolušéfredaktor portálov Multiverzum a Fantasy knihy a ten najväčší odborník na superrhrdinský komiks na Slovensku. Dlhé roky sa venuje vzdelávaniu a spravodajstvu v oblasti komiksov a ich kritike. Má za sebou stovky prednášok, besied a článkov, tisíce prečítaných komiksov a milióny, ktoré by si ešte prečítať chcel. Administruje tiež najväčšiu česko-slovenskú facebookovú skupinu Marvel fanúšikov. Je spoluorganizátor komiksovej konferencie Panel.
dátová analytička
Vedúca Víkendu na Rokfortu. Nekonečný Potterhead. Presťahovala sa do Londýna, aby stretla hercov HP. Momentálne žije v Kodani.
Zanietená tolkienistka, zamilovaná do ohňa, príbehov a svetov, do ktorých vďaka fantázií spisovateľov môžeme podnikať neuveriteľné výpravy.
Na SlavCone má na starosti propagáciu festivalu a riešenie problémov.
IT Developer
Roztržitá víla chaosnička deliaca svoj čas medzi reálnym, historickým a fantastickým životom. Tanečnica, jogínka, žena mnohých záujmov a talentov.

Na SlavCone sa venuje marketingu a grafickej a digitálnej mágii.
Wonderland studio je mladý kreativný priestor situovaný v centre Bratislavy pre všetkých milovníkov fotografie. Ateliér je k dispozícií záujemnom o fotenie ako aj fotografom, ktorý by si chceli ateliérové fotenie vyskúšať s asistenciou. Je plne vybavený FOMEI technikou, niekoľkými papierovými či tematickými pozadiami, rekvizitami, kostýmami, šatňou, maskérňou pracovnými priestorom a detským kútikom dohromady cca 110m štvorcových. Svojou vybavenosťou je vhodný pre rodinné, detské, newborn fotografie no zároveň ponúka priestor aj pre vlastnú realizáciu v oblasti cosplay, nudes, glamour či produktovej fotografie.
IT Developer
Motto "srdcom cestovateľ, peňaženkou študent" sa zmenilo na "srdcom cestovateľ, počtom dní dovolenky TPP zamestanec". Vo dne ITčkárka a po nociach knihomol extraordinaire. Potterhead a Trekkie s veľkou záľubou v tradičných ručných prácach. Na rôznych slovenských aj zahraničných festivaloch prednáša už od 2011 o rôzných témach, na ktoré práve hyperfokusuje. Od toho, ako si Rowlingová nemala robiť Twitter, cez umelú inteligenciu v pop kultúre, až po čínsku LGBT literatútru prednášala o všeličom.
Podcasterka a autorka
Zuzka miluje televízne seriály a nikto sa jej neodvážil povedať, že to nie je vhodný koníček pre dospelého. O ženských postavách diskutuje v podcaste Blízko a zbesilo a queer tematike sa venuje vo webinároch Teplej vlny, ako aj v publikácii Príbehy o coming oute